Battal İlgezdi’den ‘rezidans’ cevabı: Konutun parası kendi hesabımdan ödendi

batal-ilgezdi-atasehir-belediye-baskani

Battal İlgezdi’den ‘rezidans’ cevabı: Konutun parası kendi hesabımdan ödendi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi CHP’li vekil Gamze Akkuş İlgezdi’nin, Bağdat Caddesi’ndeki lüks rezidansta 3 ayrı dairesinin olduğu iddialarına dair yaptığı açıklamada, “Konutun parası kendi hesabımdan ödendi” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal ilgezdi, konuyla ilgili bir açıklama yaptı;

“Yıllarca çeşitli kademelerinde yönetici olarak görev yaptığım CHP’nin adayı olarak katıldığım Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıktan sonra sistemli olarak başlatılan, gerçek olmayan bilgilerden oluşan saldırılar şu anda eşim Gamze Akkuş İlgezdi’ye yönelmiştir.

Ataşehir Belediye Başkanı seçildiğim 2009 yılına kadar İstanbul’un çeşitli ilçelerinde 1500’e yakın konut ve bir sanayi sitesi projesine imza atan şirketimizde 2009 yılına kadar yöneticiliğini yaptım.

Başkan seçildiğim tarihte şirketteki sorumluluklarımı aile bireylerime devrederek belediye başkanlığı görevime başladım.

 O tarihten bu yana da her yıl düzenli olarak İçişleri Bakanlığı’na mal bildiriminde bulunmaktayım. Ayrıca yüzlerce kez müfettiş denetiminden geçmiş bir belediyenin de başkanıyım.

Sadece benim değil eşimin ve 2 kızımın mal varlıkları da günü gününe içişleri Bakanlığı’na bildirilmiştir.

Özellikle 2015 Genel seçimleri öncesi yapılan önseçimde İstanbul 1.bölgeden Gamze Akkuş İlgezdi’nin birinci sırada çıkmasından rahatsız olanların bu saldırıları “aile mahremiyetimiz, kişilik haklarımız ve siyasi kimliğimiz” üzerinde yoğunlaşmıştır.

Yaklaşık 16 ay önce aldığımız, isteyene banka ve tapu kayıtlarına ilişkin belgelerini de verebileceğim, sahibi olduğumuz konut nedeniyle yapılan saldırılar da beni bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

Gamze-Akkus-ilgezdi-rezidans-atasehirgentrBazı gazetelerde ve köşe yazılarında çarptırılarak yayınlanan söz konusu konutun parası kendi hesabımdan eşimin hesabına aktarılarak ödenmiştir. Toplam maliyeti de 3 milyon 168 bin Türk lirasıdır. Bu bilgiler tapu kayıtlarında da mevcuttur.

 

Eşime, milletvekili seçilmesinden sonra yapılan ve sistemli olarak devam ettirilen itibarsızlaştırma kampanyası nedeniyle bu açıklamayı yapmam zorunlu hale gelmiştir.

Gerek benim, gerek eşimin verilemeyecek bir hesabı yoktur.

Bu kampanyayı başlatanlar ve gerçek olmayan bilgileri düzenli olarak basına servis edenlere yasalar önünde hesap soracağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.

Saygılarımla
Battal İlgezdi
Ataşehir Belediye Başkanı

 

 

Yorum gönder

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.