15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın: Yargılanmaların hızlandırılması gerek

15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın: Yargılanmaların hızlandırılması gerek

15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın: Yargılanmaların hızlandırılması gerek

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Kadıköy Demokrasi Meydanı’nda  bir etkinlik düzenlendi.  Katılımın yoğun olduğu etkinlikte STK’lar adına ortak basın açıklamasını okuyan Kadıköy 15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın, yargı kurumlarının darbecilere ve destekçilerine en ağır cezayı vereceklerini belirterek, yargılanmaların hızlandırılması çağrısında bulundu.

FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) mensubu bir grup asker tarafından yapılmak istenen 15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümü sebebi ile Kadıköy’de etkinlik düzenlendi. Kadıköy Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, MHP İlçe Başkanı Zeki Cemal Çeliker, Kadıköy’de faaliyette bulunan 200’e yakın sivil toplum kuruluşunun başkanları ile vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın: Yargılanmaların hızlandırılması gerek

“MİLLETİMİZ FERASETİ İLE HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ DURDURMUŞTUR”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte, STK’lar adına ortak bir basın açıklaması okundu. Basın açıklamasını okuyan Kadıköy 15 Temmuz Platformu Başkanı Avukat Aydoğan Ahıakın, Türk halkının 15 Temmuz’da yeni bir destan yazdığını belirterek “Bizler 15 Temmuz Kadıköy Platformu olarak, milli iradeye karşı yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin karşısında durmaya ve unutturmamaya devam edeceğiz. Ülkemize yapılan bu alçak saldırı bir işgal girişimidir. Allaha şükürler olsun, sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile milletimiz feraseti ile hain darbe girişimini durdurmuştur. Platformumuzda yer alan STK’ların tamamı ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Sayın Başkanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, milletimiz ve medyamızın kararlı duruşu ile 15 Temmuz destanı yazılmıştır. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan, 15 Temmuz’un yıl dönümüne girdik.

“DÜNYADA ÇOK AZ MİLLET BU BEDELİ ÖDEYEBİLİR”

Hain darbe girişiminin amacı ülkemizi kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Allaha şükür birlik ve beraberliğimiz sayesinde hepsini atlattık. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 249 vatandaşımız şehit oldu. 2301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daime minnetle ve rahmetle anacaktır. Allah onlardan razı olsun. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir.

“YARGILANMALARIN HIZLANDIRILMASI GEREKMEKTEDİR”

Yargı kurumlarımız darbecilere ve onların destekçisi hainlere hakkettikleri  hainlere en ağır cezayı vermeli ve yargılanmaların hızlandırılması gerekmektedir. Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için, FETÖ dahil tüm terör örgütleri mücadele kararlı şekilde devam ettirilmelidir.  FETÖ ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de desteklerini bekliyoruz. Kaynağı ne olursa olsun, darbe ve terör bir insanlık suçudur. Bir kez daha ifade ediyoruz: İstanbul’un sivil toplum kuruluşları olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşaa ederken, yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Bizler ülkemizin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade hedefimiz güçlü ve büyük Türkiye’dir’ dedi,

Etkinlikte söz alan ilçe başkanı Avukat İsa Mesih Şahin ise, milletimiz tüm dünyaya, ülkesi  için bir milletin neler yapabileceğini gösterdiğini ifade ederek” 15 Temmuz destanını yazan kahraman milletimiz, aynı feragat ve gücü bugünde yarında göstermeye muktedirdir. O karanlık gecede, tüm dünyaya ülke sevgisi, bayrak sevgisinin ne olduğunu gösterdiniz” şeklinde konuştu.

Gecede 15 Temmuz gecesi  gazileri ile bazı STK temsilcileri de söz aldı. Gece İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın selamlama konuşmasının ardından  şehitler için lokma dağıtımı ile son buldu.

Yorum gönder

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.