Ataşehir’e Nasıl Gidilir ?

atasehirgentr-haberleri-belediyesi-nerede

Ataşehir’e Nasıl Gidilir ?

Ataşehir‘e İstanbul’un pek çok merkezi bölgesinden ulaşım mümkün. Anadolu yakasından Üsküdar, Kadıköy’den kalkan otobüs ve minibüsler ile; Avrupa yakasından da Mecidiyeköy’den kalkan otobüsler ile Ataşehir‘e gelebilirsiniz.

Özel aracınızla Ataşehir‘e ulaşmak isterseniz TEM Otoyolu ya da D-100 Karayolu üzerinde bulunan Ataşehir çıkışlarını kullanabilirsiniz.

Kadıköy’den Ataşehir’e toplu taşıma ile ulaşım. (Kadıköy’den Ataşehir’e)

1. Yöntem: Doğu Ataşehir istikameti için Kadıköy-Beşiktaş vapurları önündeki İETT durağından kalkan 14ŞB hat numaralı otobüs veya 19M hat numaralı otobüs, rıhtım ana durağından kalkan 19E hat numaralı otobüs kullanılarak Ataşehir’e ulaşım sağlanır.

2. Yöntem: Batı Ataşehir istikameti için Kadıköy-Beşiktaş vapurları önündeki İETT durağından kalkan 21Y hat numaralı otobüs veya 8A hat numaralı otobüs, rıhtım ana durağından kalkan 13 hat numaralı otobüs kullanılarak Ataşehir’e ulaşım sağlanır.

3. Yöntem: Kadıköy-Kartal arası sefer yapan M4 hat numaralı metro kullanılarak Ünalan veya Kozyatağı durağında inilerek Üsküdar-Ataşehir minibüsleri ile Ataşehir’e ulaşılabilir.

4. Yöntem: Söğütlüçeşmeden 34A veya 34Z hat numaralı metrobüse binilerek Uzunçayır durağında inilir. E5’te Kartal istikametindeki Uzunçayır otobüs durağından 16M hat numaralı Harem-Ataşehir otobüsleri kullanılarak Ataşehir’e ulaşım sağlanabilir.

AVRUPA YAKASINDAN GELMEK İÇİN

Taksim Gümüşsuyu’ndan hareket eden 256 nolu Taksim – Ataşehir İETT otobüsüne binilebilir. Bu otobüs Elmadağ, TRT İstanbul Radyosu ve Harbiye, Pangaltı, Osmanbey, Şişli, Mecidiyeköy duraklarından geçerek Boğaziçi Köprüsü üzerinden Anadolu yakasına geçer ve Ataşehir’e gider. Otobüs Ataşehir Bulvarı, Yeni Çamlıca üzerinden Yeditepe Üniversitesi Kampüsü’ne ulaşır.

ATAŞEHİR’DEN GEÇEN İETT OTOBÜS HATLARI

13 NOLU HAT   KADIKÖY – ATAŞEHİR

13AB NOLU HAT    ALTUNİZADE – ÜSTBOSTANCI

16M  NOLU HAT     HAREM – ATAŞEHİR

8A NOLU HAT KADIKÖY – BATI ATAŞEHİR

19M  NOLU HAT   KADIKÖY – ATAŞEHİR

ATAŞEHİR’E METROBÜSLE NASIL GİDERİM

Metrobüs’ten Anadolu yakasında Uzunçayır durağında inerek M3 Kadıköy – Kartal metro hattına aktarma yaparak Kozyatağı durağında indikten sonra, metrobüsle aktarmalı ulaşım sağlayabilirsiniz. Veya Uzunçayır durağında indikten sonra direkt Ataşehir‘in içine giden otobüslerle de devam edebilirsiniz.

Aynı şekilde metrobüsle Kozyatağı İETT otobüs durakları – Kozyatağı metro istasyonu – Ataşehir Kaymakamlığı Hükümet Konağı – Ataşehir Ağaoğlu Toplu Konutları – Batı Ataşehir konutları – Ataşehir Dudullu Otogarı – Doğa Koleji’ne de yukarıda bahsi geçen yol tarifi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İETT’nin kendi sitesinden size en güncel yol tarifi ve kullanılacak hat bilgileri sunuluyor. Bunu tıklayınız.

>> Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi nerede, nasıl gidilir? <<

Yorum gönder

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.