Develi Restoran saldırganı: “Amacım küçük düşürmekti”

Develi Restoran saldırganı: “Amacım küçük düşürmekti”

İstanbul Ataşehir’deki Develi Kebap’ta  cumartesi akşamı oyun odasında 3.5 yaşındaki Y.K.’nın üzerine asitli madde atan kişi teyzesinin kocası çıktı.

Polisin tespitlerine olay şöyle gelişti; doktor eşi C.K.’dan bir süre önce boşanan avukat I.G., aralarında C.A.’nın da bulunduğu arkadaş grubuyla restorana geldi. I.G, oğlu Y.K.’yı oyun odasına gönderdi. Saat 20.45’te C.A. masadan kalkarak oyun odasının bulunduğu birinci kata gitti. Oda görevlisi P.A.’nın uyarısıyla galoş giyen C.A., içeride cebinden çıkardığı spreyi Y.K.’nın üzerine püskürttü. Y.K.’nın yanındaki iki çocuk da spreyden etkilendi. C.A., olayın ardından restorandan ayrıldı.

Y.K.’nın yüzünde yanık oluşurken, diğer iki çocuk tedavilerinin ardından taburcu edildi. Tedavisi süren Y.K.’nın gözünü kaybetme tehlikesi bulunuyor.

C.A.’nın eşkal bilgilerini alan polis, I.G.’nin masasındaki kişilerin ifadesine başvurdu ve C.A.’nın erken ayrıldığını belirledi. Bu ayrıntı, çocuğun eniştesi C.A.’yı bir numaralı şüpheli yaptı. Polis çevredeki iş yerlerindeki kamera görüntülerini topladı. Kayıtlarda görüntüsüne ulaşılan C.A.’yı oda görevlisi P.A. ve çocuklar, içeriğinde sülfürik asit olduğu belirlenen spreyi sıkan kişi olarak teşhis etti.

 

Cihan Araçman çıkarıldığı mahkemece “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı.

cihan-aracman-atasehirgentr-develi-restoran

“AMACIM ŞAKA YOLLU KORKUTMAKTI”

Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen C.A. savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 34 yaşında yüksek lisans mezunu olan C.A’nın Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesinde 3 yaşındaki Y.K.’nin ailesini 14 yıldır tanıdığını belirterek, “6 yıldır evliyim. Yemeği eşimle organize ettim. Ailecek yemeğe gittik, çocuklar oyun yerine geçti. Bir kaç kez çocukların olduğu bölüme gittim. Eşimle beraber oğlumuzun üzerini değiştirdik. Son zamanlarda aile bireylerinin Y.K.’ya benim çocuğumdan daha fazla ilgi gösterdiklerini hissettim. Bu nedenle yemeğe giderken evin bodrum katında boyaların olduğu yerden üzerinde boya yazılı olan diş macunu tüpü şeklindeki bir boyayı alıp cebime koydum. Amacım, boya olduğunu düşündüğüm bu maddeyi Y.K’ya sıkıp şaka yollu onu korkutmaktı” dediği öğrenildi.

“HASTANEYE BEN GÖTÜRMEK İSTEDİM”

Oyun alanında küçük Y.K.’yi gördüğünü söylediği öğrenilen C.A.’nın ifadesinde, “Benim oğlum ile arasında 2-3 metre mesafe vardı. Yanımda getirdiğim diş macunu şeklindeki boyayı 3 metre mesafeden Y.K.’nın üzerine doğru sıktım. Kahverengi bir boyaydı. Ağlayıp ağlamadığına bakmadım. Hemen yemek yediğimiz yere geçtim. Bir süre sonra bağrış çağırış oldu. Çocukların olduğu yere Y.K’nın annesi gitti. Lavaboya gittiler sonra da annesi ‘Alerji yaptı galiba, biz hastaneye gidiyoruz’ dedi. Yardım amaçlı montumu almak için kasaya gittim, arabayla ben götürmek istedim. Geldiğimde gitmişlerdi” şeklinde konuştuğu belirtildi.

“ZARAR VERİCİ BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLSEYDİM…”

Daha sonra kendisinin de hastaneye gittiğini söylediği belirttiği kaydedilen C.A.’nın, “Ben o anda Y.K.’ya sıktığım maddenin boya değil kötü bir şey olduğunu anladım ve çok korktum. Korktuğum için cebimdeki malzemeyi E-5’te attım. Kartal’a hastaneye gittim. Durumunun kötü olduğunu gördüm. Kimseye bir şey diyemedim. Herkesi çok seviyordum. Böyle bir şeye sebebiyet verdiğimi anlatamazdım. Aynı gece eşim Y.K’nin elbiselerini bana verip ‘Bunlar delildir. Gerekirse restoranla ilgili şikayetçi oluruz’ gibisinden cümle kurarak kıyafetleri verdi. Oğlum olay nedeniyle çok korktuğu için hep beraber olmak amacıyla babamların yanına gittik. Olay nedeniyle çok üzgünüm. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. Y.K.’nın her türlü masrafını karşılamaya hazırım. Bu benim değil tüm ailemizin başına gelen bir kazadır. Pişmanım. Zarar verici bir şey olduğunu bilseydim böyle bir şey yapmazdım” diye konuştuğu öğrenildi.

Öte yandan C.A’nın olayı gözyaşları içinde anlattığı belirtildi.

TUTUKLANDI…

Mahkeme hakimi, şüpheli C.A.’nın nitelikli yaralama suçunu işlediğine ilişkin kuvvetli suç şüphesini gösteren somut delillerin olması ve olayın vahametini göz önüne alarak “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Yorum gönder

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.